Jak wybrać odpowiednie zajęcia dla siebie?

Wystarczy, że umówisz się na bezpłatną konsultację, a ja pomogę Ci dokonać wyboru. Zapraszam na takie konsultacje

Jak zapisać się na zajęcia grupowe?

Zapisów dokonujemy przez aplikacje fitssey, do której wysyłam link aktywacyjny.

Gdzie znajduje się studio?

Studio znajduje się przy ulicy Kajdasza 40 na wrocławskim Jagodnie.

Co powinnam/powinienem zabrać ze sobą na trening/zajęcia?

Wystarczy, że zabierzesz ze sobą czyste, zmienne obuwie, wygodny strój oraz ewentualnie ręcznik. Woda do picia jest dostępna dla klientów.

Czy są zachowane środki higieny?

Tak, sprzęt oraz maty są dezynfekowane po każdym użyciu.

Czy można skorzystać z usług fizjoterapeuty, masażysty, dietetyka lub endokrynologa nie uczęszczając na treningi?

Tak, jest taka możliwość.

Masażystka oraz dietetyk przyjmują w studiu. Fizjoterapeuci przyjmują u siebie w gabinetach oraz w studio, natomiast endokrynolog w gabinecie.

Czy jest możliwość konsultacji dietetycznej oraz treningowej online?

Tak, jest taka możliwość -> Zapraszam na takie konsultacje

Czy jest możliwość wykupienia samego planu treningowego na siłownię lub warunki domowe?

Oczywiście. Można wykupić sam plan, jednak po wcześniejszej konsultacji.

Czy mogę ćwiczyć po porodzie?

Wszystko zależy jakiego rodzaju treningu. Pierwsze treningi po porodzie siłami natury można zacząć trenować już po 6-8 tygodniach. W przypadku cięcia cesarskiego okres ten wydłuża się do ok. 10-12 tygodni (ze względu na gojenie się tkanek głębokich).

Czy mogę ćwiczyć jeśli mam problemy z krążeniem?

Troska o serce nie powinna opierać się na przesadnym jego oszczędzaniu i unikaniu jakiegokolwiek wysiłku. Należy poddawać go systematycznym obciążeniom. Jeśli masz nadciśnienie, zaawansowaną chorobę serca lub inne przeciwwskazania, to skonsultuj to najpierw z lekarzem.

Czy mogę ćwiczyć jeśli mam cukrzycę?

Tak. Aktywność fizyczna ma duże znacznie w przypadku profilaktyki cukrzycy typu 2 – każdy wzrost wydatku energetycznego o 500 kcal w ciągu tygodnia zmniejsza wystąpienia cukrzycy o 6%. Za każdym razem przed przystąpieniem do treningu sprawdź poziom cukru we krwi (jeśli przekroczy 300 mg/dl powinieneś/powinnaś zrezygnować z aktywności fizycznej. Warto skonsultować intensywność wysiłku z lekarzem).

Jestem po 40-tce i zaczynam mieć pierwsze problemy zdrowotne: nadciśnienie, nadwaga, cukrzyca, problemy z układem trawiennym.

Jeśli chcesz zapobiec rozwojowi tych chorób i zachować sprawność ruchową zdecyduj się na aktywność fizyczną. Polecam pilates, jogę, zdrowy kręgosłup oraz treningi siłowe o niskiej intensywności.

Co zrobić jeśli nie mam czasu na treningi?

Zacznij od przyjrzenia się swojemu planowi dnia. Ustal priorytety. Niech będzie Twoją codzienną czynnością jak np. mycie zębów, bez której nie wyjdziesz z domu. Systematyczny wysiłek musi stać się częścią Twojego planu tygodnia. Spróbuj wprowadzić pewne zmiany w swoim harmonogramie dnia. Pamiętaj, że osoby, które są aktywne fizycznie, są bardzie produktywne i kreatywne w pracy.

Co zrobić jeśli mam gorszy dzień i czuję się osłabiony/a?

Pamiętaj, że trening pozytywnie wpływa na samopoczucie, sprawia, że Twoje ciało zaczyna wydzielać endorfiny – hormony szczęścia. W okresie grypowym wysiłek fizyczny wpływa korzystnie na odporność. Ważne jest jednak, abyś nie trenował/a zbyt intensywnie (w zupełności wystarczą Ci po 2 ćwiczenia po 2 serie). Nie przesadzaj, ponieważ zamiast sobie pomóc, będziesz czuł/a się jeszcze gorzej.

Jak wygląda pierwsza konsultacja?

Pierwsza konsultacja, to swobodna rozmowa, o tym czego oczekujesz, co chciałbyś/abyś zmienić, a jeśli nie wiesz, to wspólnie ustalimy Twój cel.

Opowiem Ci, jak pracuję oraz czego możesz się spodziewać.

Pierwsza konsultacja jest absolutnie za darmo, Zapraszam TUTAJ

Czy jeśli nigdy wcześniej nie ćwiczyłam/łem, to trening siłowy będzie dla mnie odpowiedni?

Zdecydowanie tak! Trening siłowy odpowiednio dobrany pod Twoje możliwości, przeszłość urazową, chorobową oraz treningową pomoże Ci dojść do wymarzonej formy zdrowotnej lub sylwetkowej.

Jak często powinnam/powinienem ćwiczyć?

Najlepszą opcją są 3 sesji ćwiczeń w tygodniu. Z czasem można przejść do 5-6 treningów w tygodniu. Natomiast jeśli postępy zachodzą powoli oraz zmieniasz rutynę ćwiczeń, unikniesz kontuzji spowodowanych przeciążeniem lub wypaleniem.

Kiedy zobaczę pierwsze efekty treningów?

Efekty treningów poczujesz szybciej niż je zobaczysz. Osoby, które rozpoczynają przygodę z treningiem i systematycznie je wykonują, zazwyczaj zauważają poprawę snu, nastroju i poziomu energii w ciągu dwóch do trzech tygodni. Zmiany w ciele wymagają więcej czasu. Im bardziej jesteś systematyczny i konsekwentny, tym efekty przyjdą szybciej. Zwykle przy 2 czy 3 jednostkach treningowych w tygodniu, pierwsze efekty będą widoczne po ok. 4-6 tygodniach.

Czy mogę gdzieś zobaczyć metamorfozy?
Czy powinnam/powinienem zjeść przed treningiem?

Polecam spożywanie łatwo przyswajalnych węglowodanów (owoce i jogurtu lub tosty i masło orzechowe) na ok. godzinę przed treningiem. Dzięki temu będziesz miał/a energię na wykonanie całego planu. Spróbuj. Nie jedz za dużo, bo może dopaść Cię uczucie ospania i zmęczenia.

Natomiast jeśli trenujesz rano nie zalecam jedzenia. Musisz znaleźć najlepszą opcję dla siebie

Co zjeść po treningu?

Dietetycy sportowi sugerują, żeby to była mała przekąska zawierająca białka i lekkostrawne węglowodany(ok. godzinę po treningu), kolejny posiłek godzinę lub dwie później.

_

Brak odpowiedzi?

Zapytaj

Jeżeli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, napisz do nas!